Gepubliceerd op 17th Nov 2012
Gewijzigd op 13th Mar 2018
Zilveren munten uit de Verenigde Staten en hun waarde
.
Amerikaanse munten Zilveren munten en hun waarde
In de jaren 60 daalde de zilvervoorraad voor de nationale munteenheid snel. Toen het Congres en de regering de toekomstige taak van zilver in munten bespraken, steeg de zilvermarkt direct naar 10% en sinds 1962 naar 30%. Dit incident zorgt ervoor dat zilver sinds 1964 volledig is uitgesloten van het muntensysteem.
In feite zijn alle Amerikaanse dollars, halve dollars, kwartjes en dimes doorgaans gedateerd vanaf 1964 of eerder en zijn ze meestal gemaakt van 90% zilver. In de dime-reeks dateren alle munten terug tot 1965 of, kort daarna, is er überhaupt zilver. Bovendien zijn kwartjes die gedateerd zijn op 1965 of later allemaal koper-nikkel bekleed met munten, behalve de dubbel gedateerde Bicentennial Quarters die door de Munt werden verhandeld in dergelijke specifieke Proof- en Mint Sets.
Ook bevatten deze kwartjes 40% fijn zilver en bevatten ze een "S" muntteken. Ze zijn anders dan de Bicentennial kwartjes die u in omloop kunt vinden en die door de Munt werden verhandeld als een fijnste bezit onder verzamelaars. In de Kennedy Half Dollar-reeks bestaat de 1964 natuurlijk uit 90% zilver. De helften zijn echter gedateerd van 1965 tot 1970, die 40% zilver bevatten.
Daarnaast werden de helften gedateerd in 1971 en alle koper-nikkel volledig beklede munten met uitzondering van de speciale Bicentennial-helften die worden verkocht in de Proof- en Mint Sets met het muntteken "S", dat bestaat uit 40% zilver. Samen met Eisenhower-dollars werden munten ook gedateerd van 1971-1974 met het muntteken "S" dat bestaat uit 40% zilver.
Daarnaast zijn er de speciale Bicentennial Sets met 40% zilveren munten. Alle andere Eisenhower dollars zijn samengesteld uit koper-nikkel en zijn volledig beklede munten. De betekenis van deze munten is onwrikbaar verbonden met de kosten van zilver. Met $ 35 per ounce, bestaan 90% zilveren munten uit twintig keer hun façadewaarde. Een dubbeltje zou ongeveer $ 2 waard zijn, een kwart voor $ 5 en een halve dollar voor $ 10. Tegelijkertijd is de prijs van het zilver $ 35, 40% zilveren halve dollars zijn ongeveer $ 4,00 per stuk waard.
Koop nu met $ 10 korting op uw eerste aankoop
Op markten kunnen de waarden voor 40% en 90% zilveren munten over het algemeen uiteenlopen vanwege de waarde van het zilver dat in de munten zit. Zelden zal zelfs de winkelwaarde lager zijn dan de bepaalde smeltwaarde. In 1980, toen zilver richting de $ 50 per ounce ging en het publiek zich haastte om te handelen, hadden $ 1000 nominale waarde zakken zilveren munten een smeltkost van meer dan $ 35.000, maar werden ze tussen dealers verhandeld voor ongeveer $ 30-32.000 per zak, wat blijkbaar passend was voor een achterstand bij smelters.
Aan de andere kant, toen de angst voor het jaar 2000 in 1998-1999 toenam, bereikten de premies op zakjes bijna 50%, ook al bleef de waarde van zilver in 1999 vrijwel gelijk. Meer recent, toen zilver voor de tweede keer rond de $ 50 per ounce ging, steeg de premie op zilveren muntenzakjes weer snel. Deze daalde alleen weer tot historische waarden, omdat de zilverprijs daalde.
Amerikaanse munten
Amerikaanse munten zijn sinds de Coinage Act van 1792, die de dollar als standaard financiële eenheid invoerde, meerdere keren getransformeerd. Zilveren dollars worden sinds 1794 uitgegeven. Dollarmunten werden in 1935 stopgezet en in 1971 hervat met de inleiding van de zilverloze Eisenhower-dollar.
De zilveren Susan B. Anthony-munt, ter ere van de bekende vrouwenkiesrechtactiviste, verving sinds 1979 de Eisenhower-dollar. Sinds 2000 verving een dollarmunt de Susan B. Anthony-munt, die Sacagawea voorstelt, de Indiaanse vrouw wiens bestaan onmisbaar was voor het volbrengen van de reis van Lewis en Clark.
De munt heeft in feite een koperen kern bekleed met een legering van mangaan, koper, nikkel, zink, wat de munt een gouden kleur geeft. Van 2009-2016, een reeks dollarmunten, nog steeds met Sacagawea op de voorzijde die elk jaar een nieuw ontwerp op de achterzijde laat zien. Het viert de belangrijke bijdragen van Native Americans aan de geschiedenis en groei van de VS.
In 2007 werd een reeks dollarmunten gelanceerd met afbeeldingen van Amerikaanse presidenten, en daarna zullen er tot 2016 elk jaar vier nieuwe verschillende ontwerpen verschijnen. Halve dollars verdwenen bijna uit de circulatie na de introductie van de Kennedy half-dollar sinds 1964. Ondanks het feit dat er enorme hoeveelheden werden gegenereerd, bleven halve dollars in omloop.
Zilverloze helften kwamen ook voor het eerst in beeld in 1971. Sommige voormalige muntdenominaties zijn tegenwoordig 1, 5, 10 centstukken, meestal bekend als de dime, nickel en penny. De samenstelling van Amerikaanse munten is sinds 1960 aanzienlijk veranderd. Vanwege een toenemend wereldwijd zilvertekort, stond de Coinage Act van 1965 een transformatie in hun samenstelling toe.
Voor zulke plotselinge veranderingen, dimes, quarters en half-dollars, heeft het 90 procent zilvergehalte. Zilver werd verminderd van de dime en de quarter. Ook werd het zilvergehalte van de half-dollar geëlimineerd tot 40% en, na 1970; werd het helemaal afgeschaft. In 1981 stond het Congres een transformatie toe in de samenstelling van de penny, en 5% zinklegering werd gedurende meerdere decennia gebruikt.
In feite is het stuk van één cent nu kopergeplateerd zink, 97,5% zink en 2,5% koper. De oude en nieuwe pennies lijken bijna identiek, maar deze nieuwe munt is ongeveer 19% lichter. De Amerikaanse muntwaarden die in het verleden werden gebruikt, waren de halve cent, twee cent, drie cent en 20 cent stukken, evenals de kleinste zilveren munt die half-dime wordt genoemd.
De Munt
De US Mint, die alle Amerikaanse munten produceert, werd in 1792 door het Congres opgericht en werd in 1873 een operationele eenheid van het ministerie van Financiën. De Philadelphia Mint is sinds 1792 onafgebroken in bedrijf. De Denver Mint begon met het slaan van munten in 1906. De San Francisco Mint werd sinds 1854 erkend als de belangrijkste producent van proofmunten.
Bovendien werd de Munt in West Point, New York, volledig gebruikt als een edelmetaalcollectie en wordt nu beschouwd als de belangrijkste fabrikant van gouden munten. Amerikaanse munten tolereren van nature een muntteken dat aangeeft welke munt ze heeft geproduceerd. Munten die in Philadelphia zijn geproduceerd, symboliseren een "P", of geen muntteken; die in Denver zijn geproduceerd, een "D"; in San Francisco een "S"; en in West Point een "W".
Hoewel de Coinage Act van 1965 bepaalde dat er gedurende vijf jaar geen munttekens gebruikt zouden worden, heeft het Congres dergelijke munttekens sinds 1967 toegestaan. De tekens verschenen sinds 1968 weer op de gebruikelijke munten. Sommige filialen van de munthuizen zijn zelfs niet meer in bedrijf. Deze munthuizen waren meestal gevestigd in Carson City, North Carolina (C), Nevada (muntteken, CC) en nog veel meer.
Ontwerp
De directeur van de Munt kiest verschillende ontwerpen voor Amerikaanse munten met de steun van de minister van Financiën, hoewel het Congres een muntontwerp kan vastleggen. Dit ontwerp mag niet vaker dan elke 25 jaar worden getransformeerd, tenzij het Congres anders bepaalt.
Symbolen
De meeste Amerikaanse munten symboliseren eerdere Amerikaanse presidenten. Het gaat om de Lincoln one-cent piece, de Franklin D. Roosevelt dime, de Jefferson five-cent piece, de Washington 25-cent piece en de Kennedy half-dollar. Bovendien zorgde de 50 States Quarters Program Act uit 1997 voor een verbetering van de achterkant van kwartjes om emblemen van de verschillende 50 staten af te beelden.
Elk jaar van 1999-2008 werden munten uitgegeven ter ere van vijf verschillende staten, met ontwerpen die door de staten waren geproduceerd, waarvoor de staten de Grondwet hadden aangemeld en zich bij de Unie hadden aangesloten. Deze kwartjes zijn in brede circulatie, maar de Munt verhandelt ook sets van verzamelaarsproefmunten, editiemunten, ongecirculeerde munten en zilveren proefmunten.
Daarnaast zijn er twee ontwerpen voor de nikkel uitgegeven die alleen in 2004-2005 afbeeldingen vertegenwoordigen, die doorgaans de Louisiana Purchase en de Lewis en Clark expeditie vieren. Ook worden de meeste ontwerpen zichtbaar op de achterkant, terwijl de voorkant Thomas Jefferson illustreert.
"In God We Trust", deze zin werd sinds 1864 gebruikt op de Amerikaanse twee centmunt. Het kwam meestal voor op de kwart, nikkel en zilveren dollar, halve dollar en op de $5, $10 en $20 gouden munten in 1866, op de penny sinds 1909 en op de dime in 1916. De zin is sinds 1883 gecrasht van de nikkel, maar is sinds 1938 weer terug op de nikkel. Dus alle Amerikaanse munten worden nu uitgegeven en dragen het motto.
In 1965 verving president Lyndon B. Johnson dimes, quarters, half dollars en dollars die voor 90% uit zilver bestonden. Van dimes en quarters naar geen zilver en van dollars naar 80% zilver aan de buitenkant en 19% aan de binnenkant. De reden hiervoor was dat de zilverconsumptie meer dan het dubbele was van de nieuwe zilverproductie. Zilver werd schaars. Moet het publiek dan zilver en zilveren munten hamsteren, omdat de prijzen omhoog moeten? Nou, nee, volgens Johnson, aangezien Treasury veel zilver op voorraad heeft, zal het de prijs van zilver in lijn houden met de waarde van de huidige munt. Dat is echt onzin, zilver is schaars maar gaat niet in waarde stijgen? De toenmalige zilverprijs was $ 1,29, nu is het $ 36,56 per ounce. Klinkt vergelijkbaar met wat de overheid nu zegt over de Amerikaanse dollar, we willen een sterke dollar behouden, maar raad eens, de dollar gaat omlaag. Het is het oude gezegde: doe wat ik zeg, maar niet wat ik doe! Het orakel van Omaha Warren Buffer profiteerde van Johnsons' opmerkingen, elke keer dat hij zei dat de zilverprijs niet zou stijgen kocht hij zilver. Zelfs Buffet dacht dat het veiliger was om de grondstof te kopen dan daadwerkelijke aandelen in mijnbouwbedrijven. Zoals Buffet zegt moeten deze bedrijven herinvesteren om steeds meer metalen te vinden, uiteindelijk hebben de consumenten het goud/zilver en zit het bedrijf met een gat! Ik denk dat Buffet deze ronde heeft gewonnen (dat doet hij meestal met zijn investeringen). Ik stel voor dat elke keer dat de overheid aanbeveelt om een sterke dollar te steunen, we wat zilver en goud gaan kopen.
Saga van de Double Eagles uit 1933
Muntinformatie:
Nadat deze munt in 1933 werd geslagen, haalde president Roosevelt, die als president fungeerde, de VS van het goudparadigma af in een poging de opstandige Amerikaanse economie uit de grote ellende te helpen. Alle Double Eagles uit 1933 werden kapotgemaakt, maar er wordt aangenomen dat 10 exemplaren eraan ontkomen. Omdat de munt echter nooit officieel als Amerikaanse munteenheid was uitgeroepen, kunnen ze niet legitiem worden bezeten.
De resterende serie van de 1933 Double Eagle werd vastgehouden door de United States Secret Service. De munt werd teruggebracht naar de United States Mint als gevolg van de beslissing van het Department of Justice over een strafmaatregel, evenals de eigen juridische regeling dat deze ene munt de enige 1933 Double Eagle was die vandaag of ooit door de regering van de Verenigde Staten is goedgekeurd voor privébezit.
Barber Dime uit 1894
Muntinformatie:
De nauwkeurige oplage van de 1894-S Barber Dime is goed bekend bij sommige muntenverzamelaars en onderzoekers. Er worden zelfs 24 dimes gemeld die zijn geslagen in de eerste helft van juni 1894. Dit werd beschouwd als een enorm kort aantal oplagen vergeleken met voorgaande jaren.
Van de 24 sets munten die werden geproduceerd, gingen de eerste twee naar de evaluatiecommissie en werden later gesmolten, wat in totaal 22 uitgegeven munten overhield. Er zijn geen extra munten van de denominatie uitgegeven na het bestaan van 1894-S Barber Dimes. De productie was hervat toen er in 1895 meer dan een miljoen dimes werden uitgegeven.
1793 Sheldon One Cent (als de duurste penny)
Muntinformatie:
Dr. William H. Sheldon was een belangrijke investeerder in grote centen, zoals de munt van één cent, van 1793 tot 1857. Sheldon probeerde numerieke gradaties te verspreiden over grote centen in een poging om een rationeel en wiskundig verband te leggen tussen de waarde van elke munt en de numerieke waarde ervan.
Sheldon stelde echter voor om een bruikbaar beoordelingssysteem te hebben dat grote centen toepaste. Het dilemma was dat hij de 1794-serie van een cent als het middelpunt van zijn systeem gebruikte. Later ontdekte Sheldon dat een ideale munt voor $ 70 zou worden verhandeld, dus zijn omvang eindigde op 70.
Gerelateerde veilingen
gerelateerde artikelen
Van tijd tot tijd kom je een oude munt tegen met een gat erin. Munten die in de oudheid zijn doorboord, zijn intrigerend. Waarom was dat zo?
12th Mar 2018
De eerste bimetalen munten kunnen worden beschouwd als particuliere uitgaven die dateren uit de 4e eeuw na Christus
11th Apr 2018
Leer over Romeinse munten. Verzamelen van oude Romeinse munten Deel I: Een introductie op Coins-Auctioned.com. Helpt verzamelaars en handelaren van Romeinse munten van over de hele wereld.
Laatste artikels
Washington quarters zijn 25-cent Amerikaanse munten die sinds 1932 worden uitgegeven. De originele voorzijde is bewaard gebleven, met tientallen varianten en nieuwe keerzijden. Leer de geschiedenis, typen, belangrijke data en fouten op de iconische munt!
Artikelcategorieën
30 artikelen