's Werelds populairste gouden munten
De populairste gouden munten ter wereld
In de VS:
Muntinformatie:
De US Gold Double Eagles bestaan uit één volle (.96750 oz) puur goud. Ze kenmerken zich door een van de grootste koopjes voor numismatiek in de VS, omdat je Amerikaanse munten kunt hebben die 100 tot 150 jaar oud zijn.
Muntinformatie:
De creatie van de US Mint gold bullion coin werd bereikt met de 1999 425 Gold Eagle Coin. Ze waren het meest gewild, vooral de coupures van 1 ounce en 1/10 ounce die zeer werden aanbevolen voor zakelijke ondernemingen van beide uiteinden van de schaal. De toenemende vraag werd toegeschreven aan de toenemende nadering van Y2K.
De verzamelbare proof Gold Eagle munten bereikten ook een verdere claim op de recente jaren. De 1999 425 Proof Gold Eagle zag een hogere oplage, met name de kleinere formaten zoals de 1/10 ounce munt, die onafhankelijk verkrijgbaar was. De US Mint verhandelt ook de formaten van 1 ounce, 1/2 ounce en 1/4 ounce afzonderlijk.
In Canada:
Goud esdoornblad
Muntinformatie:
Gold Maple werd goedgekeurd door de Canadese overheid en verkocht op de markten wereldwijd sinds 1979. Het werd beschouwd als een van de meest geaccepteerde munten op aarde vandaag. Het is ook verkrijgbaar in vier maten, zoals 1 oz , ½ oz, ¼ oz en 1/10 ounce; en ze zijn allemaal prachtig geslagen met een gouden transparantie (.9999) van zuiverheid.
De Canadese Gold Maple Leaf Family werd beschouwd als een kostbaar en betaalbaar metaal. Deze munt is de gecertificeerde gouden beleggingsmunt in Canada. Afgezien van het feit dat het de afbeelding van de koningin toont, toont de achterkant van deze munt de Maple Leaf, wat de staatsvertegenwoordiging van Canada is.
In Groot-Britannië:
Muntinformatie:
Voor Groot-Brittannië is de Britse gouden Sovereign de meest logische keuze, en andere centrale en industriële banken houden een percentage van hun goudstaven aan in de vorm van Britse Gouden Sovereigns.
Het begin van de Eerste Wereldoorlog leidde tot een grote verandering in het valutasysteem en munten over de hele wereld. Binnen een decennium gaven de meeste staten de voorkeur aan het gebruik van papiergeld en een tokenwaarde die lager zou zijn dan hun nominale waarde.
1987 Gouden Britannia
Muntinformatie:
1987 Gold Britannia wordt geproduceerd in kleinere coupures zoals 1/2, 1/4 en 1/10 ounces en de nominale waarden van dergelijke munten passen bij de muntwaarde zoals £10, £25 en £50. De 1987 Gold Britannia munten worden geproduceerd van 22 karaats goud, wat betekent dat het bestaat uit 91,7% fijnheid.
Koop nu met $ 10 korting op uw eerste aankoop
In Australië:
Perth Mint gouden munten hebben een uniek Australisch thema met kangoeroe en Kookaburra en de Lunar-serie als de populairste gouden munten. De meeste muntontwerpen tonen wilde dieren
Goudstaven van de Perth Mint zijn 99,99% puur goud en de meeste zijn gecertificeerd, dus gemakkelijk verhandelbaar. Populaire ontwerpen tonen meerdere kangoeroes of beroemde Chinese mythologische figuren.
In feite bevatten gouden munten (.9999) puur goud. Gouden munten die in het Westen worden gevonden, hebben koper met een legering en maken de munten sterker en behouden hun elasticiteit tijdens gebruik. Vanwege de zachtheid verzegelden de Perth Mints elke munt in een duurzame plastic capsule.
Bovendien werd de productie van de 1 ounce gouden munten per jaar beperkt tot 30.000. Echter, slechts 3 sets munten langs de serie bereikten de generatielimiet, het jaar 2000 (voor Gold Dragon), 2001 (voor Gold Snake) en het jaar 2002 (voor Gold Horse).
Sommige munten onder de Lunar Series bereikten de productielimiet van 30.000 munten toen de Perth Mint stopte met die Series.
onder de Perth Mint Lunar Series zijn munten uitgegeven door de Perth Mint.
Muntinformatie:
De Australische Gold sovereign was een uitzondering onder de munten omdat er geen waarde of wettig betaalmiddel op de munt vermeld staat. Het bevatte één pond of (£1) aan goud of, tweeëntwintig karaat goud, wat neerkomt op 0,2354 oz.
Om die reden werd het al snel een gangbaar en populair betaalmiddel voor verschillende handelaren over de hele wereld, zoals Chinese zijdehandelaren, Amerikaanse tabakshandelaren en Indiase specerijenhandelaren.
In Oostenrijk:
Ducaten werden in 1612 door Oostenrijk uitgegeven. De laatste regelmatig uitgegeven ducaten werden gehouden in 1914. Er werden er 996.721 geproduceerd tussen 1936 en 1920. Alle ducatenmunten gedateerd 1915 worden nog steeds gegenereerd door de Oostenrijkse Munt als geautoriseerde munt. Er is een culturele traditie in Oostenrijk om ducatenmunten postuum uit te geven.
Het wordt ook geproduceerd in hoog en puur goud, bestaande uit 233/4 karaat. Dit maakt dukaten de beste gouden munten die ooit in omloop zijn gebracht. Omdat dukaten hun eigen structuur en ontwerp hebben, zijn ze dun in vergelijking met nieuwe munten, met een dikte van 0,8 millimeter. Muntenverzamelaars moeten deze munten opmerken omdat ze een echte waarde hebben in een numismatisch aspect.
De voorzijde rechts toont het gelauwerde hoofd van keizer Frans Jozef I, die geboren werd na 1848 en overleed in 1916. De achterzijde bestaat uit het wapen van Oostenrijk met een gekroonde dubbelkoppige keizerlijke adelaar met het specifieke onderschrift erop (Hungar Bohem Gal Lod Ill Rex A 1915).
Duitse gouden munten uit de late 19e eeuw zijn populair in 10,20 Mark
Spaanse gouden munten uit de late 19e eeuw zijn populair in 20, 25 peseta's
:
In Frankrijk Gouden Munten
1865 20 Frank
Beschrijving van de munt:
1865 20 Franc werd uitgegeven van 1861 tot 1870 met het muntteken "A", wat staat voor de Parijse Munt. De voorzijde toont een gelauwerde buste van keizer Napoleon III die in 1808 werd geboren. De achterzijde van de munt heeft de werkelijke waarde van "20 FR", wat te zien is aan de zijkanten van het gekroonde koloniale wapen. De datum staat op de basis met het muntteken aan de linkerkant, terwijl het anker-privyteken aan de rechterkant staat.
1907 20 Frank
Beschrijving van de munt:
De eerste frank werd geslagen in het jaar 1360 toen koning John op vrije voeten was. Koning John toonde zijn schild met een paard. Frankmunten raakten in onbruik na 1642, totdat ze overleefden tijdens de baanbrekende periode in 1795, toen een decimaal valutasysteem werd gepresenteerd.
Dit werd beschouwd als 's werelds eerste decimale monetaire systeem, hoewel Amerika het al in 1781 had geprojecteerd. Franse Gold Roosters werden geslagen van 1899 tot 1914. Roosters werden gedateerd van 1907 tot 1914 en zijn formeel beoordeeld als "UNC"-staat.
Ondertussen heeft de keerzijde van de munt de Gallische haan omringd door het onderschrift (LIBERTE EGALITE FRATERNITE). De munt omzoomde de poten van de haan. Het jaartal 1907 is te vinden op de onderbouwhoek van de munt en wordt begrensd door de privy marks van een fakkel en hoorn des overvloeds.
In Duitsland:
1912 20 Mark
Beschrijving van de munt:
De voorzijde van deze munt beschrijft koning keizer Wilhelm II van Pruisen. De "A" onder de buste werd geslagen door de Berlijnse Munt. Het Duitse verhaal luidt (WILHELM II DEUTSCHER KAISER KONIG V. PREUSSEN). Het frame is samengesteld uit bladeren en incuse cinquefoils met een onderschrift van ("GOTT MIT UNS").
In Nederland:
1877 10 Gulden
Muntinformatie:
De voorzijde hiervan toont Koning Willem III met het Nederlandse onderschrift (GOD ZIJ MET ONS), wat betekent “God is met ons” aan de bovenkant. De achterzijde bestaat uit het prachtige wapen omgeven door de naam van de staat (KONINGRIJK DER NEDERLANDEN), wat betekent “Koninkrijk der Nederlanden”. Ondertussen was de datum 1877 te vinden onder het wapen en begrensd door het muntmeesterteken aan de linkerkant.
1897 10 Gulden
Muntinformatie:
Op de voorzijde van deze munt draagt Koningin Wilhelmina een lang haar met bovenaan de Nederlandse opdracht (GOD ZIJ MET ONS), wat letterlijk betekent: "God is met ons". Het wapen wordt omgeven door het muntteken aan de linkerkant en de caduceusvlek van de Utrechtse munt.
In Russische Roebels gouden munten
10 Roebel
Muntinformatie:
De keerzijde van deze 10 roebelmunt beschrijft het gereedschap van de koninklijke familie en het wapenschild met het onderschrift: ("Zijne Tsaristische Majesteit"). Het bestond ook uit een 2-koppige adelaar en 3 kronen om Rusland, Kazan en Astrakhan te symboliseren. Het toonde een ruiter die een draak doodde. Dit symbool kenmerkte de beroemde Britse vorst.
De RSFSR bleef een zelfbesturende socialistische staat sinds 1923, toen het een staat werd van de Unie van de Socialistische Sovjetrepubliek. De Russische geschiedenis rond deze tijd speelt zich redelijk af, maar de USSR werd opgericht op 30 december 1922 en bleef een constituerende bondgenoot van de USSR tot het jaar 1991.
De enige waarde van de gouden munt die door de RSFSR werd uitgegeven, was de tien sets roebels die Chervonetz worden genoemd. Er waren drie verschillende uitgiften, de eerste is van 1923, een tweede uitgifte is onder de USSR sinds 1925, en de derde uitgifte is van 1975 tot 1982. In feite werden alleen de munten van de tweede uitgifte gevonden.
Russische gouden munten Chervonet werden massaal geproduceerd voor export naar de wereld en 8,6026 gram .900 fijn goud (0,2489 troy ounces)
Pruisische gouden munten zijn afkomstig uit de periode eind 1870 tot 1905, toen het land sterk was voordat het door zijn buren werd overgenomen. Deze gouden munten zijn dus zeldzaam.
Italiaanse gouden munten werden tussen 1830 en 1882 als 20 lira geslagen toen het land op het hoogtepunt van zijn macht was en zijn tegenwoordig populaire gouden munten in Italië.
In Zwitserland Gouden munten
1935 20 Frank
Muntinformatie:
Dit is de tweede vorm van de Zwitserse Frank, die het hoofd van de vrouw beschrijft met gebreid haar en een bloemenkrans met bergen op de achtergrond en het onderschrift ("HELVETIA").
De keerzijde van deze munt op een metaforisch schild op de eikentak met vastgebonden linten. De waarde "20 FR" komt voor op de hoeken van het schild, de datum onder het muntteken "B" en "L" links, wat aangeeft dat deze munten daadwerkelijk zijn uitgegeven tussen 1945 -1947.
In Zuid Afrika
Zuid-Afrika staat bekend om zijn gouden Krugerrand en produceerde er miljoenen van, maar veel verzamelaars geven de voorkeur aan de zeldzame SA gouden sovereigns die SA gestempeld zijn en van 22 karaats goud zijn.
Krugerrand
Muntinformatie:
De Krugerrand werd in 1967 uitgegeven als een medium voor niet-openbaar eigendom van goud. Er werd ook overwogen om het als betaalmiddel te gebruiken. Daarom werd het geproduceerd in een robuustere koper-goudlegering. Ondanks de economische status van de munt in Zuid-Afrika, werd de Krugerrand in de jaren 70 en 80 een illegale import in verschillende westerse landen. Deze bepaalde voorwaarde werd beëindigd toen Zuid-Afrika in 1994 afstand deed van de munt.
Japanse Koban gouden munten
De voorzijde van deze Meiji Nibukin gouden munt symboliseert 2 sets bloemen van de keizerlijke Paulownia. In het midden geven twee belangrijke tekens de waarde Ni (= twee) Bu aan. De eerste bovenste helft van de munt, die van boven naar beneden wordt geïnterpreteerd, toont de Chinese karakters "Mitsu Tsugu", wat de voornaam was voor het hoofd van de gouden munt.
Bovendien toont het enorme merkteken in de tweede onderste helft de naam van deze heer. De oude munteenheid van Japan staat bekend als Ryo. Het was verdeeld in shu en bu. Deze zilveren munten bestaan uit de nominale waarden: ichibugin en isshugin. Ondertussen namen gouden munten 2 bu (Ni en bu).
Japanse Koban gouden munten werden in de Meili-dynastie geproduceerd in rechthoekige vorm. Maar toen de Japanners ronde Europese munten zagen, stopten ze eind 1800 met de productie van deze munten.
Indiase gouden Fanam-munten werden geproduceerd in de late 17e tot 18e eeuw
Ze waren klein en grof gemaakt, waardoor het goudgehalte sterk varieerde. Zelfs Alexander de Greta maakte melding van deze ongewone gouden munten.
Beroemde zeldzame munten
De Britse Petitiekroon van 1663
De Petition Crown is een munt gemaakt door Thomas, een Engelse graveur in 1663. De munt werd direct overgedragen aan Charles II, koning van Engeland als onderdeel van hun overeenkomst. De munt was het nieuwe ontwerp voor alle toekomstige Britse denominaties.
De voorstelling van koning Karel II illustreert zelfs de tinten van de aderen van de koning die op zijn nek te vinden zijn. De munt bestaat uit het bekende petitieontwerp in twee lijnen rond de rand. Het was aan de ene kant gebogen en aan de andere kant afgerond, waardoor de graveur het hoofd van de koning in de medaille kon benadrukken.
Gouden munten geslagen door Gibraltar
Hoewel Gibraltar al in 1802 zijn eigen munten sloeg, zijn de eerste gouden munten pas sinds 1989 geproduceerd. Gibraltar ging met meerdere landen door, maar het is lastig om het overzicht te houden!
Gedurende die jaren valt de kolonie sinds 1704 onder het Britse decreet, maar daarvoor hadden de Spanjaarden, Nederlanders en Moren gezamenlijk recht en alleen de Britten bezaten Gibraltar als hun eigen gebied. De Spanjaarden vochten om het gebied. Een enorme overwinning vond plaats in Gibraltar onder Britse heerschappij in 1967.
“1996 Gone with The Wind” 1/25 gouden munt
In 1996 sloeg Gibraltar proof gouden munten om sets munten te produceren als onderdeel van de Anniversary of the Cinema. Eén set van 1/25 Gold Coin heeft de bestsellerfilm "Gone with the Wind" met Scarlett O'Hara en Rhett Butler op de keerzijde, terwijl de andere is gewijd aan de dynamische film "The Flintstones". De voorzijde van deze munt illustreert Queen Elizabeth II. De keerzijde van elke serie is hetzelfde als aangegeven op elke set keerzijde.
Echter, in het jaar 1996 creëerde Gibraltar een beperkt aantal gouden munten als onderdeel van de viering van het honderdjarig bestaan van de cinema. Ze hebben een klein aantal muntproefmunten beschikbaar. De meeste van deze munten bevatten een lage gecertificeerde oplage (variërend van 5.000-25.000 van elk). Hoewel de hieronder vermelde oplage door de overheid werd goedgekeurd, en sommige van hen werden geslagen in een hoeveelheid die lager was dan de meest geautoriseerde.
Echter, alle munten zijn verbluffende edelstenen. Elke munt is gemaakt van puur (99,99%) en concreet goud. Denk aan de volgende muntspecificatie van enkele filmsterren.
1996 Elvis Presley 1/10 gouden munt
Muntspecificatie:
Samenstelling: 99,99% puur goud
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
1996 Grace Kelly 1/10 gouden munt
Muntspecificatie:
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
1996 Bruce Lee 1/10 gouden munt
Muntspecificatie:
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
1996 Charlie Chapman 1/10 gouden munt
Muntspecificatie:
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
1996 Marilyn Monroe 1/10 gouden munt
Muntspecificatie:
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
1996 Audrey Hepburn 1/10 gouden munt
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
1996 James Dean 1/10 gouden munt
Goudgehalte: 1,10 oz
Grootte: 17-18 millimeter
Aantal oplages: 20.000
In Chili:
1960 100 peso
Muntinformatie:
Een van de belangrijkste prioriteiten van Spanje is het veroveren van Zuid-Amerika. Chili heeft een verscheidenheid aan gouden munten geproduceerd gedurende een lange tijd en is een aantrekkelijke zaak voor verzamelaars van gouden munten.
Op de voorzijde is een luareaat afgebeeld, een vrijheidshoofd dat de Republiek voorstelt, naar links kijkend, gekleed in een jurk met de vijfpuntige ster van Chili. Daarboven staat het onderschrift (REPUBLICA DE CHILE) en het jaartal is 1960.
De keerzijde bestaat uit een vijfpuntige ster op een schild, omringd door een wolk van veren, ondersteund door twee dierenkransen. Onder de munt bevindt zich een lauwerkrans met het onderschrift (CIEN PESOS 100 Ps DIEZ CONDORES).
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.900) Goud
Goudgehalte: 0,5886 ounces
Rand: Riet
Gewicht: 20,34 gram
Grootte: 30,5 millimeter
Op Cuba:
1916 5 peso
Beschrijving van de munt:
Deze munten werden geproduceerd bij de American Mint in Philadelphia en Pennsylvania. De voorzijde toont een buste van Jose Marti in Cuba. Het onderschrift (PATRIA Y LIBERTAD) wat "Vrijheid en Vaderland" betekent, omringt de top van de buste. De datum "1916" is onderaan te vinden. De achterzijde toont het wapen van Cuba met een onderschrift (REPUBLICA DE CUBA) bovenaan de munt.
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.900) Goud
Goudgehalte: 0,2419 ounces
Rand: Riet
Gewicht: 8,3592 gram
Grootte: onbekend
In China:
2002 Gouden Panda
Beschrijving van de munt:
De Chinese Munt produceerde Panda Gold Coins in 1982. Ze worden geslagen in puur goud en zijn verkrijgbaar in verschillende formaten, zoals 1, ½, 1/4, 1/10, (oz) maten. Grotere panda's zijn geproduceerd in maten tot 12 (oz), maar niet in grote hoeveelheden, en worden niet vaak gezien.
Panda's worden niet in grote hoeveelheden geproduceerd, zoals gouden munten. Hun aantrekkelijkheid als sieraad heeft ertoe geleid dat er in eerdere ontwerpen nog steeds problemen met de muntvorm zijn.
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.999) Goud
Goudgehalte: onbekend
Rand: Riet
Gewicht: 31,1 gram
Grootte: 32 millimeter
In Denemarken:
1908/1911 20 Kronen Gouden Munt
Muntinformatie:
De voorzijde toont een buste van koning Frederik VIII die in 1843 werd geboren. Het onderschrift (FREDERIK VIII DANMARKS KONGE) omringt de buste van de munt. De achterzijde bestond uit Deense koninklijke wapens en was voorzien van 20 Kroner aan de onderkant. 1908 werd gedrukt op het linkerdeel van de munt en de initialen van de muntmeester (VBP voor Vilhelm Buchard Poulsen) werden aan de rechterkant gemarkeerd.
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.900) Goud
Goudgehalte: 0,2592 ounces
Rand: Riet
Gewicht: 8,9606 gram
Grootte: 23,0 millimeter
In Hongarije:
1892 20e eeuw
Muntinformatie:
De voorzijde toont een rangschikkingsfiguur van koning Franz Josef I, omsloten door zijn titel in het Hongaars. De achterzijde toont het Hongaarse koninklijke wapen met bovenaan het onderschrift "MAGYAR KIRALYSAG". Onderaan staat het muntteken "KB". Onderaan deze coupure staat de 20 KORONA.
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.900) Goud
Goudgehalte: 0,1960 ounces
Rand: Verhoogd (randlettering)
Gewicht: 6,775 gram
Grootte: 21,0 millimeter
In Iran:
1960 1 Pahlavi
Muntinformatie:
De voorzijde van deze munt heeft een linkerzijde op de buste van Shah Mohammed Reza Pahlavi. Het illustreerde ook de datum en het Perzische schrift. Van 1976 tot 1978 werd het getransformeerd in een monarchisch kalenderschema, voordat het werd omgezet naar het zonnestelsel. In feite werd het gedateerd op de zonnekalender als "SH 1339". De achterzijde heeft het nobele wapen van een gekroonde leeuw met een rapier en een schrift binnen een halve cirkel.
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.900) Goud
Goudgehalte: 0,2354 ounces
Rand: Riet
Gewicht: 8,136 gram
Grootte: 22,0 millimeter
In Mexico:
1947 50 peso
Muntinformatie:
Voordat de Krugerrand in 1967 bestond, was een van de grootste bullion munten ter wereld de “1947 50 Pesos” uit Mexico. Het Azteekse Rijk stond bekend om zijn goud. Ze beschouwden het goud als kunstwerk in verband met hun religieuze overtuiging, en gebruikten het ook om hun kleding te verfraaien.
De keerzijde illustreerde de Liberty met de waarde 50 PESOS aan de rechterkant. Het heeft een goudgehalte van 37,5 (g) puur goud en de data "1947" aan de rechterkant en "1821". Het werd voor het eerst uitgegeven van 1921 tot 1947 met een kleine oplage van ongeveer 309.000 munten in het jaar 1972 en 1949 die bijna allemaal in 1947 waren gedateerd.
Muntspecificatie:
Samenstelling: (.900) Goud
Goudgehalte: 1,2057 ounces
Rand: Riet
Gewicht: 41,67 gram
Grootte: 31 millimeter
Laatste artikels
Washington quarters zijn 25-cent Amerikaanse munten die sinds 1932 worden uitgegeven. De originele voorzijde is bewaard gebleven, met tientallen varianten en nieuwe keerzijden. Leer de geschiedenis, typen, belangrijke data en fouten op de iconische munt!
Artikelcategorieën
30 artikelen